Po-Ne: 8:00 - 21:00 +420 545 213 101

Sardinie

Sardinie

Tento druhý největší středomořský ostrov leží západně od Itálie a jižně od francouzského ostrova Korsika, od něhož je oddělen jen úzkým průlivem poblíž korsického města Bonifaccio. Délka ostrova je 267 a největší šířka 120 km. Jeho hlavním městem je Cagliari, ležící na jižním pobřeží. Od r. 1948 je Sardinie autonomní oblastí Itálie. Úředním jazykem je Italština, ale 80 % obyvatelstva používá též sardštinu.

Sardinie je právem označována za perlu Středomoří, neboť zdejší pláže, omývané křišťálově čistou vodou, připomínají pláže Karibiku. Tyrkysová voda kolem ostrova oplývá bohatým podmořským životem. Milovníci potápění tu mohou obdivovat mořské kopretiny, červený korál, podmořské kaňony plné ryb nebo nádherné jeskyně nejrůznějších tvarů. Sardinie je obklopena řadou menších ostrůvků – mezi nejznámější patří např. souostroví La Maddalena, jež bylo pro své přírodní krásy vyhlášeno národním parkem. Ostrov však i ve vnitrozemí nabízí mnohé kulturní zajímavosti a památky od prehistorických obranných věží – nuraghů – ze 3. tisíciletí př. n. l. až po románské kostely a katedrály. Pro tisíce turistů z celé Evropy je však Sardinie synonymem pláží, pokrytých bělostným pískem a omývaných smaragdově modrozelenou vodou Tyrhénského a Středozemního moře.

Křišťálově čisté moře, náhorní planiny, skvoucí se tisíci odstíny zelené, nesmazatelné stopy historie, přírodní krásy, kamenné útesy, malebné zátoky, mořské jeskyně a pláže s bělostným pískem – to je Sardinie, jeden z nejkrásnějších italských ostrovů, právem přezdívaný Karibikem Středomoří.

Doporučené zájezdy

Camping Village Baia Blu La Tortuga
First minute

20.6. - 27.6.2020

7 nocí

Vlastní strava

Vlastní

Mobilní dům Lux

osoba od / zájezd 5 970
Divoká Sardinie s koupáním na nejkrásnějších plážích Evropy
Poznávací

18.9. - 27.9.2020

7 nocí

Vlastní strava

Autobus

Apartmán pro 2 osoby, Apartmán pro 4 osoby

osoba od / zájezd 8 190
Sardinie a nejkrásnější pláže Evropy
Cyklozájezd

9.10. - 18.10.2020

7 nocí

Vlastní strava

Autobus

Apartmán pro 2 osoby, Apartmán pro 4 osoby

osoba od / zájezd 10 390