Informace - Informace k cyklozájezdům | CK Victoria - Cestovní Kancelář

Po–Ne: 9:00–21:00 +420 545 213 101

Informace

Informace k cyklozájezdům

INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY CYKLOZÁJEZDŮ:

Na našich cyklozájezdech Vám nabízíme:

  • Dopravu klimatizovanými autobusy kategorie LUX
  • Přepravu kol v uzamykatelném přívěsu na kola
  • Ubytování v hotelech, penzionech, kompletně vybavených mobilních domech a bungalovech (na Elbě v karavanech)
  • Stravování:
    • Hotely a penziony s polopenzí, resp. se snídaněmi
    • Kompletně vybavené mobilní domy, bungalovy - strava vlastní
  • Volitelné varianty etapy s podporou autobusu (většinou je možnost volby delší nebo kratší trasy)
  • Itinerář každé trasy a barevné mapky

Co lze očekávat od našich cyklo zájezdů?

Naší jednoduchou filozofií je vidět zajímavá místa v Evropě ze sedla kola. K tomu ochutnat místní víno nebo grappu, zpestřit si pobyt návštěvou místních termálů nebo akvaparků a poznat místní zvyklosti…
Všechny cyklo zájezdy jsou naše vlastní produkty, které sami připravujeme.

Komu jsou naše cyklo zájezdy určeny, jaká je jejich náročnost?

Předem pečlivě připravené a prověřené itineráře našich cyklo zájezdů jsou určeny pro široké spektrum cykloturistů.
Zvládne je každý, kdo je zvyklý se pravidelně rekreačně pohybovat na kole. Náročnější (terénní) úseky mají ve většině případů pohodlnou asfaltovou alternativu. Delší etapy si můžete zkrátit díky podpoře autobusu. Délka a profil etapy nemusí být objektivním ukazatelem náročnosti, v úvahu je nutné vzít i další faktory (vítr, teplotu atd.). Pro méně trénované cyklisty a rodiny s dětmi doporučujeme především rovinaté cyklostezky (Dunajská, Mosela, Neziderské jezero, Polsko a další).

Jaký je průběh odjezdového a prvního pobytového dne?

Po naložení kol v Brně odjezd do cílové destinace (ostatní odjezdová místa – viz text ke konkrétnímu cyklo zájezdu).
 
V této souvislosti upozorňujeme na možnost parkování Vašeho vozidla v oploceném areálu odjezdového terminálu CK Victoria v Brně. Doporučujeme objednat předem – pouze omezená kapacita parkoviště! Během přejezdu děláme přestávky na místech, kde je k dispozici WC. Při nočním přejezdu je vždy ráno, resp. dopoledne delší zastávka u motorestu nebo čerpací stanice, aby se účastníci mohli převléci do cyklistického oděvu (zavazadlový prostor bude pochopitelně v této době přístupný) a občerstvit se. Po cyklo programu (po nočním přejezdu nebývá první den nijak náročný) následuje ubytování. Při delších přejezdech (např. Azurové pobřeží) se jde na kolo až následující den po dni příjezdu do místa ubytování. Na zájezdu na Korsiku se musí počítat s celonoční plavbou na trajektu – doporučujeme si ihned při rezervaci zájezdu (nejpozději však do 15. ledna) rezervovat i kajutu na trajektu. Upozorňujeme, že CK nemůže garantovat jejich zajištění ani velikost (počet lůžek v kajutě).

Jaká je organizace během zájezdu?

Na většině zájezdu jsme ubytováni na jednom pobytovém místě (na Mosele, v Polsku a u Balatonu na dvou) a podnikáme hvězdicové výlety obvykle s podporou autobusu, tudíž nevyjíždíme a nevracíme se každý den stejnou cestou. Organizaci zájezdu zajišťuje sportovní instruktor (vedoucí zájezdu). Ten vždy předem seznámí s denním programem účastníky zájezdu, kteří si mohou trasy vyznačit do svých plánků (složku s itinerářem a mapkami obdrží každý účastník akce na počátku zájezdu), upřesní místa, kde bude stát autobus a doporučí zajímavosti, které můžete navštívit. Pro ještě lepší orientaci doporučujeme předem si stáhnout z internetu do mobilů mapy konkrétních oblastí (pro použití v off-line režimu během zájezdu). Po vykládce kol (zajišťuje ji posádka autobusu, klienti si svoje kola pouze odebírají) si každý účastník vybere variantu, pro kterou se rozhodl. Jezdíme „nalehko“ - věci, které na kole zrovna nepotřebujeme, nám veze autobus nebo je máme v místě ubytování. Nejezdíme hromadně v pelotonu, většinou se vytvoří malé skupinky podle společného tempa a zájmů. Sportovní instruktor většinou některou z variant etapy jede a je na telefonním kontaktu pro případ nutnosti řešení nenadálých událostí (pokud je v dosahu mobilního signálu). Stejně tak dostanou účastníci zájezdu kontakt na posádku (řidiče) autobusu. Pravidelné plánované zastávky autobusu během jednotlivých etap lze využít pro občerstvení (studené a teplé nápoje, někdy i párky) a pro naložení kola v případě špatného počasí, nenadálé zdravotní indispozice apod. Upozorňujeme, že zajížďka autobusu mimo plánovanou trasu na žádost klienta je placená služba a nesmí narušit program ostatních účastníků zájezdu. Na konci etapy kola na vlek nakládá opět posádka autobusu, které kola na vlek podávají sami účastníci.

Jaké kolo je vhodné pro naše cyklo zájezdy?

Program většiny cyklo zájezdů je sestavený tak, že ho zvládnete na trekingovém (crossovém) kole s vhodným „obutím“. Na zájezdy, které se jezdí z velké části po asfaltových cyklostezkách a silničkách využijete i silniční kolo. Celoodpružená horská kola nejsou nutností. Náročnost tras (profil a povrch) je popsána vždy v textu u jednotlivých zájezdů. Elektrokola z přepravy nevylučujeme, je však nutné je nahlásit předem (již při objednání zájezdu). Při každé přepravě kol na cyklovleku je z bezpečnostních důvodů nutné vyjmout baterie z rámu kola!

Co dělat, když se stane na zájezdu úraz/onemocním?

Je povinností každého účastníka zájezdu uzavřít si pojištění léčebných výloh na cestu do zahraničí. CK Victoria Vám může zprostředkovat při prodeji zájezdu pojištění léčebných výloh u ERV, Evropská pojišťovna a.s. V případě nenadálé události během zájezdu je nutné mít u sebe kontakt na asistenční službu pojišťovny (ať jste pojištěni u jakékoliv pojišťovny). Asistenční služba pojišťovny za Vás převezme po nahlášení události komunikaci se zdravotnickým zařízením, které Vás ošetřuje a rovněž zajistí i Vaši repatriaci do ČR v případě potřeby.

Co dělat v případě defektu kola?

Je povinností každého účastníka zájezdu uzavřít si pojištění léčebných výloh na cestu do zahraničí. CK Victoria Vám může zprostředkovat při prodeji zájezdu pojištění léčebných výloh u ERV, Evropská pojišťovna a.s. V případě nenadálé události během zájezdu je nutné mít u sebe kontakt na asistenční službu pojišťovny (ať jste pojištěni u jakékoliv pojišťovny). Asistenční služba pojišťovny za Vás převezme po nahlášení události komunikaci se zdravotnickým zařízením, které Vás ošetřuje a rovněž zajistí i Vaši repatriaci do ČR v případě potřeby.

Co se dělá v případě špatného počasí?

Říká se, že neexistuje špatné počasí, jsou pouze špatně oblečení cyklisté… CK garantuje zajištění plánovaného programu. Proto se vedoucí zájezdu i v případě horšího počasí snaží zachovat jeho cyklistickou podobu, byť by se měla jet pouze etapa ve zkrácené variantě. Nikoho na kolo ale nutit nebudeme, v místě ubytování si každý účastník může udělat vlastní individuální program (neplatí pro přejezdové dny).