Itálie - Lago di Garda - Nejkrásnější jezero Itálie Lago di Garda, Sirmione a Shakespearova Verona | Dovolená CK Victoria 2024

Po–Ne: 9:00–21:00 +420 545 213 101

Nejkrásnější jezero Itálie Lago di Garda, Sirmione a Shakespearova Verona

Itálie

Lago di Garda

12 fotografií
Cena od
7 290
Termíny a ceny

 • nejvyhledávanější destinace z celé Itálie
 • největší a nejnavštěvovanější italské jezero s kulisou alpského pohoří
 • návštěva nejkrásnějších měst na jezeru Lago di Garda s přejezdem lodí
 • zájezd pro milovníky úchvatné přírody, italské historie a famózní gastronomie
 • návštěva nejexponovanějšího města na Gardě vyhlášeného zmrzlinou, Sirmione a Shakespearovy Verony
 • Popis Termíny Ubytování Destinace Podmínky pro cestu Reference

  Program zájezdu

  1. den: Odjezd z Brna ve 22.30 hod. do Itálie.
  2. den: Návštěva jednoho z nejkrásnějších italských historických měst Trenta, poté návštěva pálenice grappy (možnost ochutnávky), zastávka v úžasné scenérii vodopádů Cascata Varone, návštěva středověkého horského městečka Borgo Canale u jezera Lago di Tenno, přejezd k jednomu z nejkrásnějších Trentinských jezer Lago di Ledro, ubytování v hotelu, večeře.
  3. den: Po snídani přejezd do města Riva del Garda, odtud lodí do střediska známého produkcí citrónů Limone sul Garda. Následuje další cesta lodí do hojně navštěvovaného letoviska pod samým úpatím hor Malcesine, výjezd jednou z největších lanovek na Monte Baldo do nadmořské výšky 1.753 m, odkud je nádherný panoramatický výhled na celou oblast Lago di Garda. Návrat do hotelu.
  4. den: Po snídani přejezd do „perly na jezeře“, lázeňského městečka Sirmione, možnost návštěvy centra se středověkým hradem Rocca Scaligera (13. stol.), možnost prohlídky pozůstatků románské stavby Grotte di Catullo s termálními prameny v okolí. Pro zájemce možnost krátkého výletu lodí kolem celého poloostrova. Přejezd do Verony – skvostu severní Itálie – prohlídka města (hradby, Piazza delle Erbe s palácem Maffei, Dóm, Juliin dům s balkonem, Piazza dei Signori s náhrobky Scaligerů), odpoledne odjezd do ČR.
  5. den: Příjezd do Brna kolem 4.–6. hod. ranní.

  Cena zahrnuje

  • 2× nocleh v pokoji Comfort v hotelu s polopenzí (snídaně bufet, večeře 3 chody – servírovaná, nápoje se hradí zvlášť)
  • dopravu lux. busem z Brna
  • slavnostní trentinskou večeři
  • služby průvodce CK
  • pojištění CK proti úpadku

  Cena nezahrnuje

  • pobytovou taxu 2 €/os. od 13 let/noc (povinná platba v místě)
  • vstupné v rámci společného programu cca 50 € (jízdenka po jezeře Lago di Garda, vodopády Cascata Varone, lanovka na Monte Baldo)
  Po–Ne: 9:00–21:00 +420 545 213 101
  Zájezd prohlíží klientů
  Tento zájezd Doporučujeme

  Vyhledávací filtr

  Veškeré ceny zde uvedené jsou za 1 osobu bez povinnných příplatků při obsazení požadovaného počtu pevných lůžek. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

  Itálie

  Při vyslovení jména Itálie se každému vybaví země slunce, pláží a také země hor. Na jejím území leží významná část Alp – nejvyšších evropských velehor s ledovci a věčným sněhem. Je to velká země o rozloze cca 350.000 km2, jejíž páteří jsou pískovcové Apeniny, po nichž nese jméno i celý poloostrov. Itálie se skládá z 20 regionů, obývá ji asi 60 miliónů obyvatel. U turistů si získala přívlastek „slunná“. Itálie je klasickou zemí cestovního ruchu, pyšnící se nesčetným množstvím kulturních památek, které každoročně lákají milióny turistů. Přesto, když se řekne Itálie, představí si asi každý z nás nejprve horké léto, žhavé slunce, třpytivě modré moře, překrásné pláže, špagety, pizzu a dobré víno. Bez povšimnutí nezůstane ani temperament, srdečnost a vlídnost místních obyvatel, které si každý zamiluje.

  Lago di Garda

  Jezero Lago di Garda je největším italským jezerem a patří bezesporu k těm nejkrásnějším koutům Evropy. Díky místnímu mikroklimatu umožňujícímu pěstování citrusů, oliv a jiných středomořských plodin, jižním větrům a písečným plážím vyvolává jezero iluzi malého moře, jehož krása je umocněna výhledem na úchvatnou krásu vrcholů Alp. Díky působení jižního větru Ora je ideálním místem k provozování windsurfingu, plachtění, veslování nebo sportovního rybaření. Okolí Gardy přímo vybízí k cyklistice, tenisu, golfu, procházkám, kondičnímu běhu a stretchingu. Nedaleké hory lákají k horské turistice (hustá sít‘ značených turistických cest) a horolezectví (feraty). Svou bezkonkurenční polohou je optimální k návštěvě okolních měst (Verona, Mantova, Trento, Sirmione) či nedalekého vyhlášeného zábavního parku Gardaland. Oblast Lago di Garda, kde se osobitě snoubí tři italské regiony – Veneto, Trentino a Lombardie – je v Evropě naprosto unikátní a nabízí vyžití a zábavu opravdu pro každého: od relaxu u jezera k aktivní dovolené, od návštěv malebných a historií protkaných městeček až po zábavní parky ve stylu amerického zábavního průmyslu a bohaté nabídky adrenalinových sportů. To vše, doplněno vynikající kuchyní s Trentinskými specialitami a místním kvalitním vínem, učinilo z Lago di Garda nejnavštěvovanější destinaci Evropy.
  Po–Ne: 9:00–21:00 +420 545 213 101
  Zájezd prohlíží klientů
  Tento zájezd Doporučujeme
  Po–Ne: 9:00–21:00 +420 545 213 101
  Zájezd prohlíží klientů
  Tento zájezd Doporučujeme
  Po–Ne: 9:00–21:00 +420 545 213 101
  Zájezd prohlíží klientů
  Tento zájezd Doporučujeme

  Vaše reference

  21. 5. 2015, Liba a Věra, Rosice
  Dobrý den, vážení přátelé!Dnes ráno jsme se se sestrou vrátily z poznávacího zájezdu do Itálie - LAGO DI GARDA (od 17.5.-21.5.2015).Naší průvodkyní byla slečna Petra LUKEŠOVÁ, která tedy měla zájezd perfektně připravený do každého posledního detailu!
  Nejenom, že jsme hodně viděly, ale díky slečně Petře se také hodně dozvěděly na každé zastávce našeho zájezdu!A konstatuji, že jsem slyšela z úst i mnoha ostatních účastníků zájezdu slova chvály, proto píšu do cest. kanceláře Victoria toto velké poděkování za precizně odvedenou práci slečny Petry Lukešové!!!
  Velký dík zasílají Vaše stálé zákaznice Liba Macků ze Zbýšova a Věra Zouharová z Rosic!

  7. 5. 2016, Ludmila a Veronika, Židlochovice
  Dobrý den,jelikož jsme byly velmi spokojené se zájezdem na Lago di Garda, v termínu od 30.04.-4.05. 2016, chtěly bychom tímto poděkovat slečně průvodkyni i řidičům. Její znalosti a výklad byl poučný a zajímavý, zároveň program zájezdu byl velmi dobře sestaven. Všeho tak akorát :)))) zažily jsme příjemný relax, poznání a poklidnou atmosféru.

  28. 5. 2016, Danuše, Eliška , Nové Mlýny
  Dobrý den, zdravíme a chceme velmi pochválit slečnu průvodkyni Petrušku Lukešovu, oba pány řidiče a vůbec celý zájezd 20.5.-24.5. na Lago di Garda z Brna. Vyšlo nám i počasí, což je bonus navíc, ale mohu říct, že jsem docela dost poznávacích zájezdů už projela i s Travel 2002 i dalšími CK, ale tento je velmi dobře připraven ( snad pro nás trošku starší by bylo lepší kdyby byl opravdu na 4dny a nikoli na 3, těch 5 dnů je vlastně cesta, ale je mi jasné, že by byl zase dražší ), náplň vynikající, hotel včetně stravy velmi dobrý, obsluha výborná, jídlo výborné. Sešla se i dobrá skupina, všichni chodili včas a nikdo neměl vůbec problémy, jak se někdy na zájezdech stává, že je tam věčný nespokojenec. Prostě chci poděkovat všem, kdo se na přípravě zájezdu podílí, tj. pracovníci CK, ale velmi chci pochválit slečnu Petru a oba pány řidiče, velmi ochotní, vynikající řidiči, tento zájezd mi udělal moc velkou radost ( i s paní sousedkou paní Řezáčovou jsme si ho vybraly k narozeninám, což se ukázalo jako dáreček na vysoké úrovni ) a pokusím se i nadále využívat služby vaší CK. Pokud by tato pochvala měla i vliv na odměny, tak si je opravdu zaslouží!

  27.6.2016, Romana, Opatovice
  Dobrý den, dnes jsme se vrátili z poznávacího zájezdu na Lago di Garda. Velké poděkování patří vždy perfektně připravené paní průvodkyni i spolehlivým pánům řidičům. Zájezd byl opravdu velmi zdařilý.

  Ivona
  Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat za zájezd Lago di Garda v termínu 18. 6.-22. 6. 2017.Velké poděkování slečně průvodkyni a vynikajícím a ochotným pánům řidičům. Velká škoda, že zájezd je jenom na dvě noci.

  26.6.2017
  Dobrý den, minulý týden jsme s vaší cestovní kanceláři byli na poznávacím zájezdu na Lago di Garda. Chtěl jsem poděkovat za perfektní sestavení zájezdu a lokací, dále bych rád poděkoval oběma řidičům, kteří byli vstřícní profesionálové a jízda s nimi bezpečná a plynulá. Nakonec jsem si nechal to nejlepší a to naše průvodkyně Petra. Velice milá a příjemná slečna či paní, která nás před každou destinací v autobuse zásobovala množstvím historických informací jak z regionu tak z celé Itálie. Vždycky všechno několikrát zopakovala a přitom to nepůsobilo že nám nějaké informace stále opakuje, ale člověk byl rád že věci které nezachytil si připomenul. Přeji vám i nám více takových delegátek jako je Petra. Děkujeme.

  Petra a spol.
  Dobrý den, dnes jsem se vrátila z Vašeho zájezdu Lago di Garda (od 20.5.do 24.5.)a hned Vám musím napsat hodnocení. Zájezd byl úžasný a hlavně pestrý-od přírody, městeček, prohlídky destilárny s ochutnávkou, plavba lodí, jezera, vodopád, město Verona prostě krásná skladba zájezdu, tak ubytování super, jídlo, to je kapitola sama pro sebe-jednak chuťově vynikající, tak množství bych řekla až zbytečně moc, no a to ještě nemluvím o příjemných řidičích, jezdím s různými cestovkami a několikrát za rok, ale takové příjemné a ochotné řidiče už dlouho žádná cestovka neměla a teď přijde to nejdůležitější paní nebo slečna průvodkyně, bohužel jsem přeslechla jméno, ale ta byla bezkonkurenční a nevím dalšími slovy jak bych ji vychválila, prostě bomba!!! Naše skupinka šesti kamarádek z ní byla úplně "paf" ve všech směrech, jak organizačně, tak vědomostmi, tak svým milým a příjemným přístupem a chováním, bylo vidět, že Itálii miluje, ta by si zasloužila nějakou mimořádnou odměnu! Moc děkujeme


  21. 9. 2017, kolektiv - Havlíčkův Brod
  Celá naše skupina z naší nemocnice mě pověřila tím, abych napsala:Bylo to úžasné, skvělé jako vždy, když s Vámi jedeme na poznávací zájezd. Přálo nám počasí a k tomu o nás bylo dokonale postaráno. Paní Petra Lukešová pro nás měla nepřeberné množství informací, byla příjemná , ochotná, nic jí nebylo zatěžko pro nás udělat.
  No a páni řidiči - Evžen a Radek - ti nás rozmazlovali skvělou jízdou (vždy jsme byli všude včas a bezpečně) a výborná obsluha , výběr jídla a pití. Naši zaměstnanci byli moc spokojeni také s tím , že pan řidič Evžen po přivítání v autobuse obešel všechny klienty, pomohl jim upravit sedadla a vysvětlil všechny " vychytávky ", které autobus má - to bylo super.
  Ještě jsme byli příjemně překvapeni tím, jak Vaši zaměstnanci dodržují i v zahraničí firemní kulturu. Řidiči byli každý den v černých kalhotách, bílé košili nažehlení jak ze žurnálu. Je to pak rozdíl , když vidíte na parkovišti vystoupit z jiného autobusu řidiče v rozmačkaném triku, kraťasech a pantoflích a ty "naše" nažehlené , to je jiný pohled a velmi příjemný.
  Určitě příští rok opět využijeme Vaší cestovní kanceláře k dalšímu poznávacímu zájezdu.
  Ještě jednou děkuji za sebe i za zaměstnance a přeji hodně dalších spokojených klientů.

  Dobrý den,
  v neděli jsme se s manželem vrátili z poznávacího zájezdu k italskému Lago di Garda. Musím říct, že jsme prožili úžasné tři dny - zájezd neměl chybu! Nabitý program, výlety do nádherných míst, o nichž jiné cestovky patrně nemají ani tušení, hotel s úžasnou kuchyní a příjemným personálem, výborná průvodkyně - slečna (paní?) Petra, ochotní řidiči... Snad i to počasí jste zajistili dokonale :-)
  Děkuji

  18. 9. 2018, Dana
  Dobrý den,
  jako už mnohokrát zvolily jsme pro svou dovolenou opět naši oblíbenou CK Victoria. Poznávací zájezd do Itálie k Lago di Garda byl úžasný, nabytý zážitky bez jediného rušivého momentu. Přispělo k tomu nebe bez mráčků, výborná strava i ubytování a také výborná doprava - díky oběma našim spolehlivým řidičům.
  Tento pobyt byl příjemný i díky nám přidělené Mgr. Petře Lukešové Ph.D - čekalo nás moc hezké uvítání při nočním odjezdu - "studnice vědomostí" i informací na dané téma - srozumitelný projev - vše dokonale zvládnuté organizačně.
  Takže díky CK Victorii i jejímu vedení - manželům Jarým.

  Eva, Přerov
  Dobrý den,
  chtěla jsem vám poděkovat za krásný poznávací zájezd ve dnech 17.6 - 21.6 2019 k jezeru Lago Di Garda. Nejen že, byl zájezd dobře sestaven, ale hlavně jsme měli skvělou průvodkyni Peťu, inteligentní, pohodovou. Osobně jsem ji poděkovala. Ne vždy je průvodce příjemný. Měli jsme ovšem štěstí na krásné slunečné počasí ne deštivé. Dalším kladným bodem byla volba rodinného hotelu. Nejhorší na těchto zájezdech jsou noci v autobuse. Ale to už je jiná kapitola. Přesto to byl perfektní zájezd. Děkuji. Jen tak dál.

  9. 7. 2021, Jitka, Patricie, Lenka, Radka
  Dobrý den,
  včera jsem se vrátila z Vašeho zájezdu Itálie- Lago di Garda.
  Chtěla bych poděkovat paní průvodkyni Petře za pěkné vedení zájezdu a perfektní informace týkající se čehokoli.
  Dík také patří pánům řidičům Tomášovi a Lukášovi Čechovým, za jejich řidičské umění, kdy se museli pohybovat s autobusem v úzkých uličkách a serpentýnách a za jejich ochotu.
  Nic pro ně i paní Petru nebyl problém a všichni měli vždy úsměv na tváři.

  2. 10. 2021, Jaroslava
  Dobrý den,
  byla jsem na zájezdu LAGO DI GARDA. Jediná z Prahy, které jste vyřizovali jízdenky vlakem.Velice Vám děkuji za perfektní organizaci jen kvůli mě. Vše tak perfektně klaplo, oba řidiči mě dopravili na nádraží včetně jízdenky.
  Ale to hlavní bych chtěla zdůraznit, paní průvodkyně Petra byla víc než perfektní. Její znalosti o historii Itálie byly skvělé. Hodně jsme se dozvěděli.

  30. 9. 2022, Libor, Bystřice pod Hostýnem
  Ve dnech 26.9.2022 - 29.9.2022 jsme se zúčastnili poznávacího zájezdu na Lago di Garda.
  Pokud se mám vyjádřit k samotnému zájezdu tak uvádím následující:
  Po stránce obsahové byl zájezd velmi dobře řešen, kdy jsme v rámci zájezdu navštívili zajímavá a velmi pěkná místa. Také úroveň ubytování a stravování byla
  na velmi dobré úrovni, což bylo umocněno velmi pěkným prostředím městečka Arka.
  Dále chválíme servis řidičů vůči cestujícím a zejména jejich bezpečnou jízdu a umění ovládání velkého autobusu v stísněných podmínkách.
  Co si zaslouží tu největší pochvalu je činnost průvodkyně a to nejen pro její nadstandardní servis vůči účastníkům zájezdu, ale zejména pro její velmi kvalitní
  prezentaci navštívených míst a to včetně sdělení souvislostí s italskou historií a současností. Vše svědčí o velmi dobrých znalostech a kvalitní přípravě průvodkyně.
  Vzhledem ke skutečnosti, že na poznávací zájezdy jezdíme často u jiných CK a můžeme tudíž hodnotit úroveň průvodcovských služeb, musíme konstatovat velmi dobrou úroveň zájezdu samotného a zejména však ze strany průvodkyně na tomto zájezdu.
  Ještě jednou děkujeme a rádi se v budoucnu zúčastníme dalších poznávacích nebo pobytových zájezdů.

  14. 6. 2023, Mona a Olda
  Dobrý den,
  sice se zpožděním, ale tuze ráda bych vám chtěla napsat poděkování za nádherný zájezd k jezeru Lago di Garda, kterého jsme se účastnili s manželem v květnu. Byl to nezapomenutelný zájezd. Skvěle postavený program "tak akorát", paní průvodkyně Romana Schützová byla báječná, o všem nám krásně povídala a navíc pohotově uzpůsobila program i pro pár fyzicky už ne tak zdatných jedinců, aby nezdržovali ostatní. Ubytování v rodinném hotelu bylo velmi příjemné, čisté, prostorné, bohaté snídaně i výborné večeře. Řidiči moc fajn a šikovní (cestu tam jsme absolvovali prakticky nepřetržitě v lijáku, sluníčko vykouklo až v Trentu), sešla se myslím i parta pohodových účastníků, takže jsme si to báječně užili. Všem můžeme tento zájezd vřele doporučit! A určitě jsme s vámi nejeli naposled. Ať se vám daří a máte hodně spokojených klientů.

  21. 9. 2023, Jaroslava, Kyjov
  Vážená paní Petro,
  ještě jednou bych Vám ráda touto cestou poděkovala za Vaše průvodcovství, provázení a doprovázení během poznávacího zájezdu do Itálie na Lago di Garde.
  Jela jsem jako náhradník za svého švagra, a i když jsem se kdysi zařekla, že autobusem na poznávačku už nikdy nepojedu, tak díky Vám bych klidně jela „až na kraj světa”. Televizi nesleduji, knihy moc nečtu, od maturity uplynulo už 30 let. Díky Vám jsem si zopakovala historii, zeměpis i přirodopis a dala do souvislosti spoustu věcí.
  Děkuji za rozšíření obzorů. Děkuji za Váš profesionální přístup. Byla jste milá, vlídná, laskavá a usměvavá. I díky Vám se mi tento zájezd nesmazatelně vryje do paměti.
  Přeji Vám, ať Vás práce naplňuje radostí 😉.

  22. 9. 2023, Jana a Vladimír, Adamov
  Dobrý den,
  právě jsme se vrátili ze zájezdu na Lago di Garda. Chtěli bychom poděkovat a pochválit naši průvodkyni Petru, byla prostě báječná. Po organizační i informační stránce byla perfektně připravená, neúnavně nás informovala o všech zajímavostech kultury, přírody i historie navštívených míst, a to způsobem, který dokázal zaujmout i ty, které by to normálně nebavilo. Je vidět, že ji tato práce baví a dělá ji celým srdcem.
  Za spoustu krásných zážitků děkují
  Po–Ne: 9:00–21:00 +420 545 213 101
  Zájezd prohlíží klientů
  Tento zájezd Doporučujeme

  Program zájezdu

  1. den: Odjezd z Brna ve 22.30 hod. do Itálie.
  2. den: Návštěva jednoho z nejkrásnějších italských historických měst Trenta, poté návštěva pálenice grappy (možnost ochutnávky), zastávka v úžasné scenérii vodopádů Cascata Varone, návštěva středověkého horského městečka Borgo Canale u jezera Lago di Tenno, přejezd k jednomu z nejkrásnějších Trentinských jezer Lago di Ledro, ubytování v hotelu, večeře.
  3. den: Po snídani přejezd do města Riva del Garda, odtud lodí do střediska známého produkcí citrónů Limone sul Garda. Následuje další cesta lodí do hojně navštěvovaného letoviska pod samým úpatím hor Malcesine, výjezd jednou z největších lanovek na Monte Baldo do nadmořské výšky 1.753 m, odkud je nádherný panoramatický výhled na celou oblast Lago di Garda. Návrat do hotelu.
  4. den: Po snídani přejezd do „perly na jezeře“, lázeňského městečka Sirmione, možnost návštěvy centra se středověkým hradem Rocca Scaligera (13. stol.), možnost prohlídky pozůstatků románské stavby Grotte di Catullo s termálními prameny v okolí. Pro zájemce možnost krátkého výletu lodí kolem celého poloostrova. Přejezd do Verony – skvostu severní Itálie – prohlídka města (hradby, Piazza delle Erbe s palácem Maffei, Dóm, Juliin dům s balkonem, Piazza dei Signori s náhrobky Scaligerů), odpoledne odjezd do ČR.
  5. den: Příjezd do Brna kolem 4.–6. hod. ranní.

  Cena zahrnuje

  • 2× nocleh v pokoji Comfort v hotelu s polopenzí (snídaně bufet, večeře 3 chody – servírovaná, nápoje se hradí zvlášť)
  • dopravu lux. busem z Brna
  • slavnostní trentinskou večeři
  • služby průvodce CK
  • pojištění CK proti úpadku

  Cena nezahrnuje

  • pobytovou taxu 2 €/os. od 13 let/noc (povinná platba v místě)
  • vstupné v rámci společného programu cca 50 € (jízdenka po jezeře Lago di Garda, vodopády Cascata Varone, lanovka na Monte Baldo)

  Mapa

  Po–Ne: 9:00–21:00 +420 545 213 101
  Zájezd prohlíží klientů
  Tento zájezd Doporučujeme

  Vyhledávací filtr

  Veškeré ceny zde uvedené jsou za 1 osobu bez povinnných příplatků při obsazení požadovaného počtu pevných lůžek. Přesnou cenu zjistíte v detailu kalkulace zájezdu.

  Lago di Garda

  Jezero Lago di Garda je největším italským jezerem a patří bezesporu k těm nejkrásnějším koutům Evropy. Díky místnímu mikroklimatu umožňujícímu pěstování citrusů, oliv a jiných středomořských plodin, jižním větrům a písečným plážím vyvolává jezero iluzi malého moře, jehož krása je umocněna výhledem na úchvatnou krásu vrcholů Alp. Díky působení jižního větru Ora je ideálním místem k provozování windsurfingu, plachtění, veslování nebo sportovního rybaření. Okolí Gardy přímo vybízí k cyklistice, tenisu, golfu, procházkám, kondičnímu běhu a stretchingu. Nedaleké hory lákají k horské turistice (hustá sít‘ značených turistických cest) a horolezectví (feraty). Svou bezkonkurenční polohou je optimální k návštěvě okolních měst (Verona, Mantova, Trento, Sirmione) či nedalekého vyhlášeného zábavního parku Gardaland. Oblast Lago di Garda, kde se osobitě snoubí tři italské regiony – Veneto, Trentino a Lombardie – je v Evropě naprosto unikátní a nabízí vyžití a zábavu opravdu pro každého: od relaxu u jezera k aktivní dovolené, od návštěv malebných a historií protkaných městeček až po zábavní parky ve stylu amerického zábavního průmyslu a bohaté nabídky adrenalinových sportů. To vše, doplněno vynikající kuchyní s Trentinskými specialitami a místním kvalitním vínem, učinilo z Lago di Garda nejnavštěvovanější destinaci Evropy.

  Itálie

  Při vyslovení jména Itálie se každému vybaví země slunce, pláží a také země hor. Na jejím území leží významná část Alp – nejvyšších evropských velehor s ledovci a věčným sněhem. Je to velká země o rozloze cca 350.000 km2, jejíž páteří jsou pískovcové Apeniny, po nichž nese jméno i celý poloostrov. Itálie se skládá z 20 regionů, obývá ji asi 60 miliónů obyvatel. U turistů si získala přívlastek „slunná“. Itálie je klasickou zemí cestovního ruchu, pyšnící se nesčetným množstvím kulturních památek, které každoročně lákají milióny turistů. Přesto, když se řekne Itálie, představí si asi každý z nás nejprve horké léto, žhavé slunce, třpytivě modré moře, překrásné pláže, špagety, pizzu a dobré víno. Bez povšimnutí nezůstane ani temperament, srdečnost a vlídnost místních obyvatel, které si každý zamiluje.