Po–Ne: 9:00–21:00 +420 545 213 101

Bulharsko

Hlavní město Sofia
Měna Bulharský lev
Jazyk bulharština
Časové pásmo UTC+2

Lokality

O zemi

Nádherné písčité pláže s jemným pískem, vynikající balkánská kuchyně, bohatý noční život a příjemné ceny.
Bulharsko nezapře vlivy mnoha různých kultur na celou svou zemi – díky svému umístění ve východní části Balkánského poloostrova se stalo významným přístavním centrem. Mezi bulharskými památkami najdete řecké chrámy, římské lázně, byzantské pevnosti i kupolovité hrobky. Vnitrozemí Bulharska ukrývá až 700 jeskyní. Mořské pobřeží je 378 km dlouhé a je tvořeno rozmanitými přírodními útvary. Skládá se z písčitých pláží, zalesněných strání a hor, údolí řek i skalnatých zátok. Černé moře, které břehy Bulharska omývá, je bulharským největším přírodním bohatstvím. Může se pyšnit čistotou a průzračností až do hloubky 20 m. Pláže klesají pod mořskou hladinu jen velmi pozvolna, což jistě ocení zejména rodiny s malými dětmi.
Typická pro Bulharsko je pohostinnost a družnost místních obyvatel. Ti si dokáží svůj život zpříjemnit řadou oslav, tancem, zpěvem nebo skvělým jídlem. Podobné chvíle jsou jako dělané pro rakiju – místní pálenku nebo pro bulharské víno, které se v oblasti začalo pěstovat již před 3000 lety.

Cestovní doklady

Cestování občanů ČR do států v rámci EU (včetně cestování dětí): vlastní občanský průkaz, který může být na základě žádosti vydán i občanovi mladšímu 15 let, ev. cestovní pas.

Letový řád

Letový řád:
Brno (BRQ) – Burgas (BOJ) – Brno (BRQ)
Ostrava (OSR) – Burgas (BOJ) – Ostrava (OSR)
od 15. 6. do 14. 9. 2022
Letový den: středa
• odlet z Brna: 12.40; přílet do Burgasu: 15.30
• odlet z Burgasu: 16.20; přílet do Brna: 17.10
• odlet z Ostravy: 9.55; přílet do Burgasu: 12.45
• odlet z Burgasu: 13.35; přílet do Ostravy: 14.30
Kód letu – BRNO: QS1482/3
Kód letu – OSTRAVA: QS1381/0
Doba letu – BRNO: 1 hod. 30 min.
Doba letu – OSTRAVA: 1 hod. 55 min.

Odbavení

Začíná 2 hodiny a končí 40 minut před standardním časem odletu. V případě potřeby je Vám k dispozici náš pracovník cestovní kanceláře Victoria v odbavovací hale letiště Brno. Pro zamezení jakýchkoliv nepříjemností doporučujeme cestujícím dostavit se k odbavení alespoň hodinu před standardním časem odletu.

Zavazadla

Cena letenky zahrnuje zapsaná (odbavená) zavazadla do hmotnosti 23 kg a jedno kabinové zavazadlo do hmotnosti 5 kg o rozměrech max. 56×45×25 centimetrů.
V případě překročení hmotnosti zapsaného zavazadla je účtován přímo na letišti poplatek za 1 směr 160 CZK/6 € za každých započatých 1 kg nadváhy s tím, že hmotnost jednoho zavazadla nesmí přesáhnout 32 kg. Hmotnost kabinového zavazadla 5 kg nemůže být překročena.
U CK Victoria si můžete za zvýhodněných podmínek předplatit nadváhu zavazadla nad povolených 23 kg, za každých započatých 8 kg ve výši 1.000 Kč/zpáteční let.
Maximální váha jednoho kusu zavazadla nesmí v žádném případě překročit 32 kg a zavazadlo musí splňovat následující rozměrová omezení: délka každé strany menší než 150 cm a součet všech tří stran menší než 250 cm.
Bezplatně se přepravují kočárky, dětské postýlky, sedačky pro děti, invalidní vozíky na suché nebo gelové baterie.
Cenné předměty, důležité dokumenty nebo léky si vezměte s sebou do příručního zavazadla. Svá zavazadla zamkněte, popřípadě nechte zabalit.
Příruční zavazadlo může obsahovat cenné předměty, elektronické přístroje a osobní doklady. Povoleny jsou léky pro vlastní potřebu a jídlo pro kojence nezbytně nutné na cestu. V příručním zavazadle je povoleno převážet pouze tekutiny a gely v originálním balení do obsahu 100 ml, které musí být vloženy do průhledného, opakovatelně uzavíratelného sáčku (o objemu 1 litr, k dostání na letišti).

Delegát CK

Po příletu do destinace je přítomen na letišti zástupce CK Victoria zajišťující přepravu do hotelu/kempu. Během pobytu je k dispozici osobně ve smluvenou dobu nebo nepřetržitě na telefonu.

Doporučené zájezdy

Hotel Sea View
Last Minute
-19%

27.7. - 3.8.2024

7 nocí

Snídaně

Letecky - Brno, Letiště Tuřany

Dvoulůžkový pokoj s přistýlkou

Původní cena15 990 osoba od / zájezd od 12 990
All Inclusive Hotel Queen Nelly
AKCE
Náš Tip

24.8. - 31.8.2024

7 nocí

All inclusive

Letecky - Brno, Letiště Tuřany

Dvoulůžkový pokoj s přistýlkou, Dvoulůžkový pokoj se dvěma přistýlkami

osoba od / zájezd od 20 990