1. den: Odjezd z Brna v 18 hod., přejezd Rakouskem do Itálie.
2. den: V ranních hodinách příjezd do toskánského města Pisa proslaveného jedním z nejkrásnějších a nejznámějších náměstí – Campo dei Miracoli s katedrálou, šikmou věží, křtitelnicí a hřbitovem. Následuje přejezd do města sta kostelů Lucca, starobylého města založeného Etrusky. Společná prohlídka historického centra (Torre delle Ore, Piazza Anfiteatro, katedrála San Martino), večeře a nocleh v hotelu v lázeňském městě Montecatini Terme.
3. den: Po snídani přejezd do ojedinělého města zapsaného v seznamu UNESCO – San Gimignana – přezdívaného díky svým 15 rodovým věžím „středověký Manhattan“. Prohlídka baziliky Nanebevzetí Panny Marie s překrásnými freskami, radnice a hlavně středověkého centra s věžemi, s typickými obchůdky a řemeslnými dílnami. Následuje ochutnávka sýrů a bílého místního vína Vernaccia. Přejezd do středověkého univerzitního města Siena, též zapsaného v seznamu UNESCO. Prohlídka hlavního náměstí Piazza del Campo, považovaného za nejkrásnější náměstí Itálie, s radnicí Palazzo Publico a skvostnými renesančními paláci a v bezprostředním sousedství pozoruhodné katedrály Santa Maria Assunta. Po individuální procházce typickými uličkami plnými obchůdků, restaurací a vinoték, přesun do hotelu, večeře a nocleh.
4. den: Po snídani přejezd do centra Toskánska a jednoho z nejnavštěvovanějších italských měst Florencie, prohlídka hlavních památek – Santa Maria del Fiore, Campanile di Giotto, Baptisterium San Giovanni, Palazzo Vecchio, most zlatníků Ponte Vecchio). V odpoledních hodinách odjezd do středověkého městečka ležící ve vyhlášené vinařské oblasti Chianti, Castellina in Chianti, které se pyšní svým hradem a pověstnou Chiantskou silnicí s krásnými scenériemi. Ochutnávka toskánských gastronomických specialit: vín Chianti, toskánského sýru Pecorino, salámů, paštik, olivových olejů, tapenád a dalších místních produktů a lahůdek. Ve večerních hodinách odjezd přes Itálii, Rakousko do ČR.
5. den: Návrat do ČR v časných dopoledních hodinách.